[progress Communities] [progress Openedge Abl] Forum Post: Openeedge10.0b - Wolna Praca...

Status
Not open for further replies.
A

Adam R

Guest
Witam serdecznie, od jakiegoś czasu użytkownicy naszej aplikacji działającej w jednej z naszych firm klienckich skarżą się, że aplikacja działa im coraz wolniej, a czasami zwalnia im do poziomu w który nie są w stanie pracować. Pisząc "aplikacja zwalnia" - mam na myśli ekstremalnie wolne odświeżanie browserów. 1. Baza danych jest wystawiona na serwerze Linuxowym w środowisku OpenEdge 10.0B. 2. Klient bazy dla Windows (również OpeneEdge10.0B) jest zainstalowany na tym samym serwerze Linuxowym i udostępniony w sieci przy pomocy Samby. Komputery klienckie mają zmapowany w/w udział sieciowy z serwera jako dysk sieciowy i z niego uruchamiają naszą aplikację. 3. Nasza aplikacja działa zarówno w wersji graficznej jak i znakowej. W obydwu wersjach aplikacja działa wolno. Wersja znakowa działa odrobinę lepiej. Użytkownicy wersji znakowej aplikacji łączą się do serwera przy pomocy programu PuTTY skonfigurowanej w taki sposób, że po zalogowaniu do serwera automatycznie odpala im się nasza aplikacja. 4. Informatyk z firmy klienckiej sprawdził ruch sieciowy do serwera na którym stoi baza i stwierdził, że sieć nie jest w jakiś szczególny sposób obciążona. 5. Serwer nie jest przeciążony - w sytuacji gdy aplikacja zwalnia do poziomu uniemożliwiającego pracę, procesy Progressa zużywają do 30% zasobów CPU i MEM. Inne procesy również nie obciążają serwera. 6. Zrobiłem dump bazy, następnie wczytałem go przy pomocy bulkloadera i przeindeksowałem, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na działanie aplikacji. Baza danych jest wystartowana z następującymi parmaterami: -n 30 -Mi 3 -B 600000 -nb 50 -L 120000 -bibufs 25 Przyznam, że zastanawia mnie parametr -bibufs. W innych firmach korzystających z naszego oprogramowania, bazy są startowane bez tego parametru... Co możemy zrobić, aby poprawić działanie bazy danych u naszego klienta? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Adam Rzońca ZETO Białystok

Continue reading...
 
Status
Not open for further replies.
Top